Skip to main content

Bissen Brainwalk - Vi går för livet!

Söndagen den 27 april arrangeras Bissen Brainwalk i Köping, en välgörenhetspromenad till förmån för forskningen som räddar liv.

Insamlingsfonden Bissen Brainwalk har som syfte att samla in pengar till hjärnforskningen samt att sprida information och förståelse kring hjärnans alla sjukdomar, skador och funktionsnedsättningar.

Om evenemanget

Evenemanget startar klockan 14.00 på Stora torget i Köping, och som deltagare kan du välja mellan två olika sträckor: 5 och 10 kilometer. Du är välkommen att delta redan klockan 13.00 för att besöka evenemangets partners.

Som hyresgäst hos KBAB får du gratis fika mot att du visar upp giltigt boendekort.

Betala en valfri summa för att delta

För att delta i evenemanget kan du swisha en valfri startavgift till nummer 900 4144. Pengarna går till hjärnforskningen och kampen mot hjärnans alla sjukdomar, skador och funktionsnedsättningar.

  • Träffar: 672